20160226 bibliotekaWyniki konkursu „Książki naszych marzeń”

kl.1 – 3 SP

1 miejsce – Ania Szczurowska kl.2a
2 miejsce – Sylwia Moskała kl.3
3 miejsce – Karolina Sokolińska kl.2b
wyróżnienie – Adam Ząbek kl.1a

kl.4 – 6 SP
1 miejsce – Emilia Woźniak kl.4a
2 miejsce – Anna Gołyźniak kl.4b
3 miejsce – Alicja Szczurowska kl.6a, Emilia Bury kl.4b

praca plastyczna
Karolina Ziajka kl. 1b

prezentacja
Kamila Poręba kl. 3

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Więcej zdjęć prac wykonanych przez uczniów znajduje się w naszej GALERII.

W ramach projektu „Książki naszych marzeń”, do którego przystąpiła nasza szkoła uczniowie mieli szansę sami zdecydować jakie książki chcieliby zakupić do biblioteki szkolnej. Na przeprowadzonych we wrześniu lekcjach wychowawczych przygotowali plakaty, na których spisywali swoje propozycje, zaskakując różnorodnością i wszechstronnością zainteresowań.

Po konsultacjach powstała lista zaproponowanych ponad stu tytułów. Było ich tak dużo, że nie udało się niestety zrealizować wszystkich „marzeń”. Z dostępnych środków zakupiono 93 książki. Wszystkich uczniów, którzy z niecierpliwością czekali na książki, ZAPRASZAMY DO CZYTANIA.

Koordynatorem projektu jest nasza pani bibliotekarz: mgr Katarzyna Sitko.

20151117 sitkok 00120151117 sitkok 002

Nasza szkoła bierze udział w programie: Książki naszych marzeń.

Książki marzeń dla 10 tysięcy szkół!

Prawie 10 tysięcy Drukowanieszkół zgłosiło się do programu „Książki naszych marzeń”!

Program „Książki naszych marzeń” realizowany będzie w roku szkolnym 2015/2016. Przede wszystkim umożliwi on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Czytaj więcej...