e twinning 2015 2016

Wraz z końcem roku szkolnego 2015/2016 zakończyliśmy realizację projektu eTwinning, oferującego platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Współpraca naszej szkoły została podjęta wraz z p. Lilianną Prześlicą z Gimnazjum Spiekalnym w Zakopanem oraz p. Katarzyną Stępień ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych z Krakowa. Koordynatorem projektu w naszej szkole był p. Paweł Niemczyk.

Wraz wspólnie z uczniami próbowaliśmy odnaleźć odpowiedź na pytanie po co nam matematyka i podjęliśmy się projektu „Matematyka w życiu codziennym”. Poruszane obszary to wykorzystanie i zastosowanie matematyki gównie:

1. W KUCHNI
  2. W FINANSACH
  3. W MUZYCE
  4. W ARCHITEKTURZE
  5. W SPORCIE
  6. W RUCHU DROGOWYM
  7. W PRZYRODZIE

Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy 1 gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016. Za współpracę serdecznie dziękujemy i nie wykluczamy podjęcia projektu po raz kolejny w późniejszym okresie z innymi szkołami i w zakresie innych przedmiotów.

Paweł Niemczyk