9 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty zaplanowane w projekcie "Bezpieczna+". Pod kierunkiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich uczniowie wykonywali świąteczne ozdoby. Kolorowe łańcuchy, bombki, choinki, gwiazdki staną się ozdobą szkoły w okresie przedświątecznym. Uczniowie będą mogli upiększyć również swoje domy na nadchodzące święta, gdyż poznali wiele nowych sposobów wykonania ozdób świątecznych, które wymagają jednak staranności i niejednokrotnie cierpliwości. Czas wspólnie spędzony był tak dla uczniów jak i prowadzących pań był na pewno dobrze wykorzystany.

20151207 162614W ramach realizacji projektu "Bezpieczna +" odbyły się w pierwszym tygodniu grudnia warsztaty:"Świąteczne pieczenie pierniczków" - uczniowie SP i PG pod czujnym okiem pań ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów  piekli pierniczki w Strażnicy OSP Zagórze. Doskonała zabawa i nauka kulinarnych umiejętności pieczenia ciastek  przyniosły doskonale efekty w postaci wielobarwnych i różnokształtnych wypieków. W GALERII krótka fotorelacja z wydarzenia, gdyż obsługujący aparat również brał udział w przygotowaniu i pieczeniu pierniczków.

Zakończył się konkurs ogłoszony w ramach projektu „Bezpieczna+”: ,,Zagórze we wspomnieniach naszych dziadków”. Udział w nim wzięło 28 uczniów szkoły podstawowej.

Oto wyniki:

Kategoria „albumy”:

1. Ząbek Wiktor
2.Gołyźniak Anna
3.Sikora Oliwia
3.Bury Emilia

Kategoria „plakaty”:

1.Wolska Weronika
2.Cyganik Kacper

Kategoria „praca literacka”:

1.Pasiecznik Zuzanna
1.Szczurowska Alicja

Kategoria „drzewo genealogiczne”:

1.Biedka Aleksander
2.Krzywdzińska Julia
3.Romanowska Karolina
Wyróżnienie:Dorman Gabriela, Zawadzki Miłosz

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone przed Świętami.

img 025416 listopada 2015 r. w ramach projektu "Bezpieczna +" odbył się wyjazd do Rzyków koło Andrychowa.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz grupa rodziców spędzili aktywnie czas w Zoolandii, w Ośrodku "Czarny Groń".

Nauka jazdy na nartach na sztucznym stoku, symulator jazdy oraz Magiczczna Osada to nie jedyne atrakcje tego ciekawego miejsca. Mimo trochę niekorzystnej aury pogodowej udało się spędzić miło czas, a wspomnienia z tego miejsca będą zachętą do aktywnego wypoczynku na przyszłość.

Zdjęcia z wyjazdu są dostępne w GALERII.

bezpieczna plus4 a4

Informacje o konkursach:

- dla klas 4 - 6 szkoły podstawowej - zasady konkursu oraz wszelkie informacje dotyczące formy prac, terminów itp. udziela pani Helena Domin

- dla klas 1 - 3 szkoły podstawowej: forma pracy to drzewo genealogicne rodziny z wykorzystaniem skanowanych fotografii, szczegółowe informacje udziela pani Renata Mucha

TERMIN ODDANIA PRAC - do końca listopada.