page 2page3page4

Realizując innowację pedagogiczną p. Ewa Chrapek i p. Magdalena Woźniak„ Zdrowie tylko tyle i aż tyle” postanowiły w czasie karnawału postawić na różnorodność kolorystyczną w daniach, bo przecież kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Nie chodzi tylko o kolory ubioru czy wnętrz ale także na talerzu. Jedząc produkty o różnych barwach wpływamy nie tylko na stan naszego ciała, ale i ducha, gdyż kolory oddziałują także na nasz nastrój. Kierując   się kolorem pożywienia możemy komponować smaczne i dobrze zbilansowane posiłki. Warto dodać, że pełne kolorów, pięknie zaaranżowane na talerzu danie, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Przyciąga oko, poprawia apetyt i samopoczucie. Uczniowie pod kierunkiem opiekunek przygotowali zdrowe, ciekawych i przede wszystkim kolorowe przekąski, desery i soki a także gazetkę na której przedstawiono wpływ kolorów na zdrowie człowieka.