page 2page3page4

Realizując innowację pedagogiczną p. Ewa Chrapek i p. Magdalena Woźniak„ Zdrowie tylko tyle i aż tyle” postanowiły w czasie karnawału postawić na różnorodność kolorystyczną w daniach, bo przecież kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Nie chodzi tylko o kolory ubioru czy wnętrz ale także na talerzu. Jedząc produkty o różnych barwach wpływamy nie tylko na stan naszego ciała, ale i ducha, gdyż kolory oddziałują także na nasz nastrój. Kierując   się kolorem pożywienia możemy komponować smaczne i dobrze zbilansowane posiłki. Warto dodać, że pełne kolorów, pięknie zaaranżowane na talerzu danie, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Przyciąga oko, poprawia apetyt i samopoczucie. Uczniowie pod kierunkiem opiekunek przygotowali zdrowe, ciekawych i przede wszystkim kolorowe przekąski, desery i soki a także gazetkę na której przedstawiono wpływ kolorów na zdrowie człowieka.

W Szkole Podstawowej w Zagórzu jest prowadzona Innowacja pedagogiczna "Zdrowie? tylko tyle i aż tyle".

Autorkami innowacji są p. Ewa Chrapek i p. Magdalena Woźniak. Innowacja jest skierowana dla chętnych uczniów z klas 5-8SP. Jej treści były realizowane na zajęciach pozalekcyjnych w roku szkolnym 2018/2019 (2 półrocze) i będą realizowane w kolejnych latach szkolnych.

Zdrowie, niezależnie od tego ile ma się lat, to podstawowa wartość, o którą warto dbać. W dzisiejszych zabieganych czasach gdzie młodzi ludzie mają wiele zajęć, chcą być cool powinni także pamiętać, że należy budować swoje zdrowie w oparciu o właściwe odżywianie i ruch. Korzystając z nowych technologii możemy sobie pomóc by wzbogacić nie tylko naszą wiedzę ale także troszczyć się o nasze zdrowie.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO) wskazują, że problemem dzisiejszych dzieci i młodzieży jest nadwaga, otyłość. Wśród głównych przyczyn otyłości u nastolatków raport WHO wymienia: słodzone napoje oraz posiłki typu fast-food, zbyt mała ilość warzyw i owoców w codziennej diecie, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia.

Promowanie aktywności fizycznej , zdrowego sposobu odżywiania, właściwego przygotowania posiłków, możliwość podzielenia się z innymi własną pracą i jej efektami to podstawy niniejszej innowacji. Dzięki prowadzonej w szkole innowacji dzieci i młodzież poznają i smakują ciekawe dania, mogą wiele się dowiedzieć na temat zdrowego odżywiania z przygotowanych gazetek a także uczestniczą w zajęciach poprawiających aktywność umysłową i fizyczną.

A tak było w poprzednim roku szkolnym...

Innowacja pedagogiczna

1.1

W ramach łączenia pokoleń i rozwijania współpracy Szkoły Podstawowej ze społecznością Zagórza ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów "Wesoła Jesień" pani Magdalena Woźniak i pani Ewa Chrapek  w ramach realizowanej innowacji "Zdrowie? tylko tyle i aż tyle" wraz z uczennicami z klasy 5a i 8a przygotowały poczęstunek, a pani Agata Kraśniewska z uczennicami klasy 6a i 8a układ taneczny "chapelloise", popularnie zwany "belgijką". Spotkanie młodzieży ze seniorami było ciekawe z wieloma interesującymi rozmowami, wesołe i pełne dobrej zabawy. Każdy wyniósł z tego spotkania „coś” dla siebie.

wesoła jesień 22.10.2019 wesoła jesien 3 22.10.2019wesoła jesien 2 22.10.2019