SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. KS. ADOLFA CHOJNACKIEGO W ZAGÓRZU

2021 logo 1680856572 50pr


wspieramy malopolskie talenty wspieramy malopolskie talenty plakat
malopolskie talenty koloref kolor 72dpi

W roku szkolnym 2013/14, zainaugurowanym 2 września 2013 r., naukę rozpoczęło 151 uczniów szkoły podstawowej i 81 gimnazjum. W skład grona pedagogicznego weszli następujący nauczyciele:

Miranowicz Maria – dyrektor szkoły
Grzywnowicz Monika – zastępca dyrektora


Bieniek Beata
Chrapek Ewa
ks. Chrostek Artur
Doległo Krystyna
Domin Helena
Dorman Renata
Kobiałka Zenon
Koffer Magdalena
Kraśniewska Agata
Maj Mariusz
Mochel Sylwia
Moskała Liliana
Mucha Renata
Nowotny Ewa
Pawlik Iwona
Piłat-Korpała Jolanta
Popielnicka Ewa
Sikora Justyna
Sitko Katarzyna
Woźniak Magdalena

Zdebik Agata

W roku szkolnym 2013/14 w Szkole Podstawowej i Gimnazjum realizowane były projekty: „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III”, „Kluczowe kompetencje to podstawa” oraz „Gimnazjum kluczowych kompetencji”, "Już pływam", a także"Szkoła z Klasą 2.0". Udział w tym programie zakończył się dla naszej szkoły sukcesem. Otrzymaliśmy Certyfikat "Szkoły z Klasą 2.0.

Najważniejsze wydarzenia i inicjatywy tego roku to: Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, Gminne obchody Święta Niepodległości, Kampania „No promil – no problem", „Koncert!!! dla...”, zorganizowany przez klasę III szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Moniki Grzywnowicz. Była to uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zaproszono najstarszych mieszkańców Zagórza.

Na szczególną uwagę zasługują Obchody Dnia Patrona Szkoły. 23 marca odbyła się Msza św. w intencji patrona szkoły, byłego proboszcza parafii, - ks. Adolfa Chojnackiego, którego rocznica śmierci przypada 22 marca. W poniedziałek, 24 marca, delegacja uczniów i nauczycieli udała się do Juszczyna na grób patrona, gdzie złożyli kwiaty.

30 kwietnia 2014 r. męska część uczniów gimnazjum pracowała nad upiększeniem terenu wokół szkoły. Na placu zabaw zasadzili tuje, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców z okazji Jubileuszu szkoły.

Szczególnym elementem obchodów był „I Bieg po zdrowie im. ks. A. Chojnackiego”., który odbył się 1.06.2014 r. Do biegu zgłosiło się około 140 uczestników w trzech kategoriach: dzieci młodsze, dzieci starsze i dorośli. Wszyscy którym udało się przebiec wyznaczoną na traktach Bukowicy trasę, brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, a były to: hulajnoga, deskorolka, profesjonalna pompka do roweru, zestawy sportowe i inne niespodzianki. Główną nagrodą był rower, zakupiony przez Radę Sołecką w Zagórzu, a zakup pozostałych nagród ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babicach. Dla wszystkich uczestników zarówno dzieci jak i dorosłych, przygotowane były różne atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, warsztaty afrykańskich masek, warsztaty stylizacji fryzur dla gimnazjalistek, kiełbaski z grilla i słodkości przygotowane przez rodziców. Ta impreza była doskonałą okazją do wspólnej zabawy pokoleń, młodszego ze starszym i integracji szkolnego i zagórskiego środowiska.

W minionym roku szkolnym odbyło się jak zawsze wiele interesujących wycieczek i wyjazdów.

Klasa III szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Moniką Grzywnowicz i panią Agatą Zdebik wyjechała na „Zieloną Szkołę” do Poddąbia gdzie odwiedziła i zwiedziła dużo ciekawych miejsc oraz zdobyła wiele przydatnych wiadomości.

Na przełomie lipca i sierpnia grupa dziewcząt z naszego gimnazjum przebywała pod opieką Mariusza Maja na obozie młodzieżowym we włoskiej miejscowości Rimini. Oprócz korzystania z uroków położonej nad Adriatykiem miejscowości dziewczęta miały okazję zwiedzić Rzym, Wenecję oraz urokliwe San Marino.

Uczniowie brali udział w wielu zawodach i konkursach zdobywając liczne nagrody.

Na wyróżnienie zasługuje Michał Szkółka, uczeń kl. II gimnazjum, który znalazł się wśród 42, spośród 500, wyróżnionych za szczególne osiągnięcia stypendystów. Uroczysta Gala Stypendialna, na której najzdolniejsi uczniowie Małopolski odebrali certyfikaty z rąk wicemarszałka Romana Ciepieli odbyła się 11.06. 2014 r. w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Mangha”