Witamy
w Szkole Podstawowej

Im. Ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Zagórzu jako pierwsza w naszej gminie realizuje prestiżowy bo międzynarodowy program ,,Erasmus+”.

Po kilku latach starań udało nam się pozyskać partnerów, którzy chcieliby wraz z nami realizować projekt pt. ,,Social Media – Natural Learning Environment”.

Naszymi partnerskimi szkołami są : szkoła w Izmirze w Turcji, szkoła w Veliko Tarnovo w Bułgarii, szkoła w   Pitesti w   Rumunii i szkoła w miasteczku Caltanissetta na włoskiej Sycylii.

Realizacja tego projektu to duże wyzwanie dla szkoły, dużo wspólnej pracy i zaangażowania ze strony   uczniów i nauczycieli, ale równocześnie doskonała okazja   do poznawania nowych ludzi, zawierania nowych przyjażni, odkrywania nowych miejsc w różnych częściach Europy jak i poznawania różnych kultur, obyczajów, historii czy wspaniałego dorobku cywilizacyjnego naszego kontynentu. A do tego wszystkiego mnóstwo angielskiego na co dzień...

 

Pierwszą ku temu okazją był tygodniowy pobyt na uroczej włoskiej wyspie, w równie urokliwym i klimatycznym, sycylijskim miasteczku Caltanissetta, gdzie gościli nas pełni temperamentu rozśpiewani i roztańczeni Włosi. Włoscy koledzy przygotowali dla nas mnóstwo niespodzianek: wspólne biesiady przy tradycyjnym włoskim stole, na którym naturalnie nie zabrakło pizzy..., wycieczki do Palermo i Agrigento, oraz wspólne zajęcia w szkole. Między innymi warsztaty plastyczne i taneczne. Z Sycylii przywieżliśmy dużo niezapomnianych wrażeń, wspomnień i pewności, że nasz angielski nie jest zły!

Wkrótce w naszej szkole rewizyta. W maju uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół odwiedzą Zagórze. Już przygotowujemy się do tej wizyty i planujemy aktywności na majowy tydzień. Na prowadzonych dodatkowo w ramach projektu zajęciach ćwiczymy tańce narodowe, próbujemy się w gotowaniu naszych potraw regionalnych, trenujemy gry i zabawy zespołowe jako alternatywę dla "social mediów”, zgodnie z tematem przewodnim naszego projektu.

Efekty naszych działań można śledzić na stronie internetowej, Facebooku oraz na kanale youtube naszej szkoły.

Jesteśmy przekonani, że z naszego projektu nie tylko zostaną piękne wspomnienia, ale też wszyscy wyniesiemy bezcenne doświadczenia.