Witamy
w Szkole Podstawowej

Im. Ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka Książek 2016 (szczegóły na stronie http://zaczytani.org/).

Od 10 do 18 maja odbędzie się u nas zbiórka książek dla dzieci i młodzieży, które przekazane zostaną do dziecięcych szpitali, przychodni, hospicjów oraz domów dziecka.

Zbierane są książki zarówno dla maluchów jak i dla starszej młodzieży. Nie jest ważne, czy książki są nowe, czy już używane. Dzieci przebywające na oddziałach dziecięcych, w przychodniach i domach dziecka, gdzie dzięki zebranym książkom otwierane są Biblioteki Małego Pacjenta, mają możliwość przeżycia niesamowitych czytelniczych przygód, które pomagają im w walce z bólem i smutkiem.

Pudła, w których można składać przyniesione książki ustawione zostały w bibliotece oraz w szatni. Mamy nadzieję, że szybko się zapełnią:) Czas zbiórki jest niestety już bardzo krótki.

Plakat Zaczytani

W ramach projektu „Książki naszych marzeń”, do którego przystąpiła nasza szkoła uczniowie mieli szansę sami zdecydować jakie książki chcieliby zakupić do biblioteki szkolnej. Na przeprowadzonych we wrześniu lekcjach wychowawczych przygotowali plakaty, na których spisywali swoje propozycje, zaskakując różnorodnością i wszechstronnością zainteresowań.

Po konsultacjach powstała lista zaproponowanych ponad stu tytułów. Było ich tak dużo, że nie udało się niestety zrealizować wszystkich „marzeń”. Z dostępnych środków zakupiono 93 książki. Wszystkich uczniów, którzy z niecierpliwością czekali na książki, ZAPRASZAMY DO CZYTANIA.

Koordynatorem projektu jest nasza pani bibliotekarz: mgr Katarzyna Sitko.

20151117 sitkok 00120151117 sitkok 002