Witamy
w Szkole Podstawowej

Im. Ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

W piątek, 22 czerwca, zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2017/18. Rozdano świadectwa, dyplomy, listy gratulacyjne, nagrody... Żegnaliśmy również kończące naszą szkołę gimnazjalne klasy 3. Nie brakło łez wzruszenia. Życzymy naszym absolwentom samych sukcesów w nowych szkołach. Naszą uroczystość zaszczycił Wójt Gminy Babice, pan Radosław Warzecha, który wręczył stypendia za wybitne osiagnięcia dwóm uczennicom klasy 3 b gimnazjum: Julii Szczkółce i Karolinie Zijace.

Wszystkim życzymy bezpeicznych wakacji, wielu sposobnosci do wypoczynku, regenerowania się i nabierania sił na kolejny, nowy rok szkolny, który rozpoczniemy 3 września.

2017018 zakonczenie roku

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się w piątek, 22 czerwca 2018 r.:
godz. 8.00 - Msza św. w kościele parafialnym,
9.00 - uroczystość zakończenia na sali gimnastycznej w szkole.

31 maja to Dzień bez papierosa, został on zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia jako World No Tobacco Day aby zwrócić uwagę na szkodliwość palenia tytoniu.

Z tej okazji, a także dzięki realizowanym w szkole programom: „Bieg po zdrowie” i „Znajdź Właściwe Rozwiązanie”, dzieci i młodzież naszej szkoły miała okazję zwiększ wiedzę w zakresie szkodliwości palenia i dymu tytoniowego, podnieść swojąświadomość na temat zagrożeń płynących z czynnego i biernego palenia tytoniu oraz poszerzyć umiejętność dbania o zdrowie własne i swoich bliskich a także dowiedzieć się, jak uniknąć zachowań ryzykownych dla zdrowia.

dzien bez tytoniu

http://ww1.prweb.com / technikaLOGO

W ramach projektu na lekcjach techniki, uczniowie klasy 3aGIM przygotowali bardzo starannie i szczegółowo przygotowane makiety znanych budowli na świecie. Na zadanie mieli również doprowadzić do nich oświetlenie co każdemu zespołowi udało się znakomicie. Włożono w nie sporo pracy i zaangażowania. Prace powstały pod opieką p. Pawła Niemczyka i podziwiać je można tymczasowo na wystawie w szkole. 

Prace uczniów:
"W drodze przez Paryż ..." - WIEŻA EIFFLA - S. Wiktoria
"W podróży do Londynu ..." - BIG BEN - C. Natalia, J. Klaudia, Sz. Julia, P. Wiktoria
"W krainie Faraonów ..." - PIRAMIDA CHEOPSA - C. Daria, C. Daria, Ł. Aleksandra, T. Gabriela
"Z wizytą u Majów ..." - WIOSKA MAJÓW - K. Kamil, K. Jakub, Sz. Adrian
"Na wycieczce w Paryżu ..." - WIEŻA EIFFLA - B. Paweł, J. Gabriela, Ł. Oliwia, P. Dominika, P. Natalia., S. Katarzyna

Galeria:
wszystkie prace #1

wszystkie prace #2

"W drodze przez Paryż ..." - WIEŻA EIFFLA

"W podróży do Londynu ..." - BIG BEN

"W krainie Faraonów ..." - PIRAMIDA CHEOPSA

"Z wizytą u Majów ..." - WIOSKA MAJÓW

"Na wycieczce w Paryżu ..." - WIEŻA EIFFLA

nowy

17. maja odbył się w naszej szkole IV Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Obcym. Po raz kolejny przybyli do nas goście z Chrzanowa, Libiąża, Trzebini, Żarek, Mętkowa, Babic i  Rozkochowa, aby  zaśpiewać piosenki w języku angielskim i niemieckim. Uczestników w dwóch kategoriach wiekowych oceniało jury w składzie:   

  1. Donata Wiązek
  2. Mirosława Halbina
  3. Weronika Buczek
  4. Ireneusz Stańczak
  5. Roman Stroński

Uczestnicy konkursu wykonali 27 piosenek, niejednokrotnie podbijając serca jurorów i zgromadzonej publiczności. Oto wyniki tegorocznych zmagań:

Kategoria 4-6

Miejsce I : Emilia Bury – kl.VI SP w Zagórzu
Miejsce II:  Łukasz Skowroński – kl. VI  SP nr 6 w Chrzanowie
Miejsce III: Milena Surowiec – kl. IV SP nr 3 w Chrzanowie

Wyróżnienia:

- Maja Guzik, Alicja KaniaKl.5 – SP nr 3 w Libiążu
- Maja Polewiak kl.5 -  SP nr 4 w Libiążu
- Anna Wójcik, Oliwia Medoń, Julia Piznal, Roksana Nędza, Weronika Kaszuba -  SP w Mętkowie

Kategoria : kl.7 + gimnazjum

Miejsce I: Zuzanna Pytlowska –  kl.VII SP nr 8 w Chrzanowie
Miejsce II: Maksymilian Rąpel - kl.II  SP nr 3 w Chrzanowie
Miejsce III: Aleksandra Sitarz - kl.VII ZS w Babicach

Wyróżnienia:

- Patryk Łabza, Michał Patyk, Oliwia Kuryło, Aleksandra Nowak, Julia Biela- kl.VII SP nr 4 w Libiążu
- Anna Klocek, Kinga Łączkowska – kl.III Gimnazjum nr 2 w Libiążu
- Karolina Kozieradzka – SP nr 3 w Chrzanowie
- Agnieszka Ozimkowska, Klaudia Stępień – kl.III SP nr 1 w Chrzanowie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i piękne występy.  Zapraszamy za rok!

2018 piosenka

 

bodyworlds1bodyworlds2

BODY WORLDS to wspaniała wystawa pokazująca złożoność ciała człowieka.
Powstała 20 lat temu i mieli możliwość podziwiania jej ludzie z Europy, Azji, Afryki i Ameryki.
Młodzież naszej szkoły odwiedziła także tę wystawę i wspaniałe i tajemnicze ciała ludzkie.
Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 160 są prawdziwe. Pochodzą one od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.
„…Dzięki innowacyjnej metodzie plastynacji, która została wynaleziona i opatentowana przez dr Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość obejrzenia wewnętrznego piękna ciała i zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu.

bodyworlds3

22 marca br. przypadała rocznica śmierci patrona naszej szkoły - ks. Adolfa Chojnackiego. W związku z tym w naszej szkole odbyły się Dni Twórczości Artystycznej poświęcone ks. Chojnackiemu oraz konkurs wiedzy o jego osobie. Społeczność szkolna uczestniczyła również w Mszy św. w intencji ks. Chojnackiego.

W konurskie wiedzy o ks. Chojnackim, przygotowanym przez pana mgra Zenona Kobiałkę, pierwsze miejsce zajęła Anna Gołyźniak z klasy 6.

W ramach Dni Twórczości uczniowie przygotowali okolicznościowe plakaty oraz gazetki, ułożyli przepisy na zdrowe potrawy, a młodsi uczniowie układali puzzle i uzupełniali informacje o ks. Chojnackim w specjalnej "uzupełniance".

Cieszymy się z zaangażowania uczniów oraz nauczycieli i dziękujemy za to. Powstałe piękne prace są ozdobą sal lekcyjnych oraz korytarzy. Dzięki temu uczniowie mogą poznawać lepiej patrona naszej szkoły, zasłużonego administratora - proboszcza naszej parafii.

chojnacki

2 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii zaprezentowanej przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto.

W specjalnym programie uczniowie poznali stroje oraz repliki broni Legionów Polskich, powstańców i uczestników I wojny światowej. Poznali sytuację kraju pod zaborami, powstania narodowe i postać marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie mogli przebrać się w stroje, opatrzeć "rany", ćwiczyli sztukę fechtunku. Wrażenie na uczniach zrobił także pokaz musztry.

To spotkanie wpisuje się w  obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

w4

 

2018 mam talent

W piątek 9 lutego podziwialiśmy szkolne talenty, gdyż to właśnie wtedy odbył się l Szkolny Konkurs "Mam Talent". Przed jury i zgromadzoną publicznością nasi odważni i uzdolnieni uczniowie prezentowali m.in. piosenki, tańce, grę na instrumentach, talenty plastyczne, sztuczki karciane, scenkę kabaretową i sprawność fizyczną. Spośród tych, którzy ujawnili swoje talenty, jury wybralo i nagrodziło najlepszych.

W klasach 1-3:
I miejsce - Magdalena Drewniak - śpiew
Il miejsce - Natalia Siejka - śpiew
Amelia Knapik - taniec

W klasach starszych:
I miejsce - Emilia Bury - śpiew oraz gra na wiolonczeli
II miejsce - Julia Szkółka - malarstwo, Justyna Bartuś - taniec
III miejsce - Daria Cebula oraz Aleksandra Łydek - taniec
Wyróżnienie dla Karoliny Ziajki za talent plastyczny.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski oraz Panią Dyrektor. Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych uczniów, gratulujemy wygranych oraz życzymy im dalszego rozwijania swoich pasji. Mamy nadzieję, że w II edycji konkursu ujawnią się kolejne talenty.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na nasz szkolny funpage https://www.facebook.com/zszagorze/