Witamy
w Szkole Podstawowej

Im. Ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

2017 06 23 koniec roku 02523 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Zgromadzili się na sali gimnastycznej uczniowie oraz licznie przybyli rodzice. Zaszczyciła nas swojąobecnością Dyrektor GZOSiP-u W Babicach, pani Lucyna Siba.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i gratulacje za osiągnięcia w nauce.

Smutną chwilą było pożegnanie jednej z nauczycielek, pani mgr Krystyny Doległo. W naszej szkole była długoletnią nauczycielką języka angielskiego, uczyła również historii, wiele razy była również wychowawczynią. W naszej szkole zainicjowała cieszący się zainteresowaniemPowiatowy Konkurs w Języku Obcym. 

22 czerwca odbyła się część artystyczna pożegnania klasy trzeciej gimnazjum. 24 uczniów zakończyło czas nauki w naszej szkole. Najpierw 6 lat szkoły podstawowej, następnie 3 lata gimnazjum. W tym czasie wiele się wydarzyło... 

Program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką wychowawcy, p. R. Dorman zachwycił wszystkich. Mogliśmy zobaczyć młodzież w niecodziennych rolach. Mamy nadzieję, i życzymy, aby odkryte talenty rozwijali na kolejnych etapach swojej edukacji.

2017 3gim

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się ostatnie w tym roku "Dni Twórczości". Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie piosenki lub utwory literackie. 

20170602 dzien dziecka

Klasy 1a, 2a i 2b szkoły podstawowej wzięły udział w pokazie doświadczeń chemicznych, które przygotowali dla nich starsi uczniowie i uczennice z 2b gimnazjum pod kierunkiem pani Ewy Chrapek.
Doświadczenia, jakie prezentowali gimnazjaliści, można wykonać wykorzystując substancje dostępne w domu i w laboratorium.
W trakcie pokazu zaobserwować można było doświadczenia pokazujące napięcie powierzchniowe wody i sposoby zmiany tego napięcia, lampę lawę, badanie gęstości różnych substancji, spalanie alkoholi, wulkan, "chemiczne" pompowanie balonów,  tańczący sód i wiele innych.
Młodsi uczniowie z ciekawością obejrzeli pokaz i wiedzą, że wiedzę można zdobywać na różne sposoby także przez eksperyment ale tylko pod kierunkiem i kontrolą osób dorosłych.

dosiwadczenie

 

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się debata połączona z grupami fokusowymi, gdzie uczniowie, rodzice i nauczyciele dyskutowali nad problemem "Telefon w szkole i co dalej..." Szczegóły debaty przedstawimy uczniom i nauczycielom na apelu 4 maja a rodzicom na majowym zebraniu.

2017 debata

 20170308 dzien kobiet 016W naszej szkole Dzień Kobiet był okazją do występu szkolnego teatru, prowadzpnego przez p. Ewę Nowotny. W humorystyczny sposób uczniowie przedstawili odwieczny problem kobiecy "nie mam się w co ubrać" oraz cieprliwość mężczyzn. Grupę tworzą uczniowie klas 1a i 2a gimnazjum. Na koniec przewodniczący szkoły, Adam Broczkowski, złożył wszystkim kobietom życzenia.

Kilka zdjęć z przedstawienia w naszej GALERII.