Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele i inni pracownicy szkoli zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby uroczyście zakończyć rok szkolny.
Na początku uczniowie klasy 6 w uroczysty sposób przekazali sztandar szkoły uczniom klasy 5.
Pani Dyrektor gratulowała wszystkim, nawiązała do kazania ks. proboszcza, w którym była mowa o tym, że są uczniowie, którzy wykorzystali swój talent, ale również tacy, którzy nie próbowali rozwijać swoich zdolności.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, zostały wręczone "Dolki" - nagrody, które przyznają uczniowie w różnych, ciekawych kaegoriach. Podziękowania otrzymali również rodzice nagrodzonych uczniów - absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz rodzice angażujący się w prace na rzecz szkoły.
Najlepszym uczennicom zostały wręczone stypendia Wójta Gminy Babice - Aleksandrze Bębęnek i Weronice Wicher. Aleksandra Bębenek otrzymała również tytuł najlepszej Absolwentki Zespołu Szkół ze średnią 5,5.
W części artystycznej zaprezentowały się zespoły taneczne dzieci młodszych oraz klasa 3 gimnazjum z zabawnym przedstawieniem autorstwa pań M. Woźniak i E. Nowotny.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII.
Podczas Mszy św. na zakończenie roku uczniowie pożegali ks. proboszcza, dra Ryszarda Świdra, który decyzją kard. Stanisława Dziwisza przechodzi do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. W Zagórzu był proboszczem przez 7 lat. Ksiadz otrzymał kwiaty oraz obraz namalowany przez uczennicę klasy 1bG - Karolinę Ziajkę.
Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą – do dnia 6 lipca – wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie.
Projekt najbliższy nam, na który warto głosować to projekt o symbolu PKCHK037: Podniesienie atrakcyjności Skansenu w Wygiełzowie poprzez budowę placu zabaw dla turystów i mieszkańców.
Przedsięwzięcie polegać będzie na budowie placu zabaw na terenie Muzeum - Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec . Jego realizacja spowoduje kompleksowe dostosowanie tego miejsca do potrzeb turystów i mieszkańców poprzez uzupełnienie brakującej infrastruktury. Wartość: 100 000,00 zł
Nasz szkoła po raz kolejny zakończyła w tym roku szkolnym działania w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”, który jest współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców.
Hasło tegorocznego programu brzmiało: Cała Polska Trzyma Formę.
Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie kształtowania ich nawyków prozdrowotnych oraz promocja zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety zgodnie ze strategia WHO dotyczącą diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
W roku szkolnym 2015/2016 zrealizowano z wykorzystaniem metod aktywizujących, w których uczniowie nabyli wiedzę i umiejętności m. in. pomysłowość, kreatywność, odpowiedzialność, umiejętność pracy zespołowej ale też dobą zabawę i naukę następujące zajęcia:
- układanie jadłospisów zgodnie z zapotrzebowaniem dla określonego przedziału wiekowego i aktywności fizycznej,
- przyrządzanie potraw z obliczeniem ich wartości kalorycznej i odżywczej: kanapki, sałatki owocowe i warzywne, soki,
- przygotowanie dnia danego produktu – jabłko,
- wycieczki piesze,
- opracowanie materiałów edukacyjnych i przygotowanie gazetek szkolnych nt. aktywnego spędzania wolnego czasu, ciekawostek o owocach i warzywach polskich i egzotycznych, walorach odżywczych zdrowotnych różnych rodzajów jajek od przepiórczego do strusiego, życia bez nałogów
- zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i świeżym powietrzu.
Zapraszamy do GALERII zdjęć.
Koordynator szkolny
Ewa Chrapek
15 czerwca w naszej szkole odbyły się dwie lekcje pokazowe, które przygotowywali uczniowie klasy 3 gimnazjum. Obserwatorami były klasy 2, 4 i 6 szkoły podstawowej, mogli podziwiać doświadczenia fizyczne z zakresu: dynamiki, hydrostatyki, elektryczności oraz kinematyki. Nie zabrakło również doświadczeń chemicznych z zakresu identyfikacji związków chemicznych, otrzymywania soli, reakcji chemicznych i właściwości alkoholi.
W GALERII zdjęcia z tej lekcji.
9 czerwca 2016r. to szczególny dzień dla uczniów klas I-III naszej gminy Babice. Po raz pierwszy mogli skrzyżować pióra i walczyć o tytuł „Małego Mistrza Kaligrafii” w kategorii klas I i „Mistrza Kaligrafii” w kategorii klas II –III. Głównymi nagrodami były statuetki i wieczne pióra.
Uczniowie w trakcie sześćdziesięciu minut przepisywali wiersze Jana Brzechwy, które są znane nie tylko dzieciom. Ich prace zostały ocenione przez komisję w składzie p. Helena Domin, p. Alicja Bigaj, p. Małgorzata Ptasińska, p. Agnieszka Niemiec, która miała bardzo trudne zadanie.
Jury przyznało
w kategorii klas I:
I miejsce i tytuł Małego Mistrza Kaligrafii – Maria Szpila (Szkoła Podstawowa w Rozkochwie)
II miejsce – Luiza Ludwa (Szkoła Podstawowa w Babicach)
III miejsce – Julia Bury (Szkoła Podstawowa w Zagórzu)
Wyróżnienie –Nadia Doległo (Szkoła Podstawowa w Zagórzu)
w kategorii klas II –III
I miejsce i tytuł Mistrza Kaligrafii – Julia Gut (Szkoła Podstawowa w Zagórzu)
II miejsce – Adam Szafran (Szkoła Podstawowa w Mętkowie)
III miejsce – Radosław Dybał (Szkoła Podstawowa Babicach)
Wyróżnienie – Sylwia Moskała (Szkoła Podstawowa w Zagórzu)
Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Zagórzu, Radzie Sołeckiej Zagórza oraz zaprzyjaźnionej firmie z Zagórza za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu, a p. Małeckiemu za słodki poczęstunek, który umilił czas oczekiwania na wyniki konkursu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Zapraszamy za rok.
Zdjęcia z konkursu zamieszczone są w naszej GALERII.
9 czerwca był świętem muzyki za sprawą organizowanego przez naszą szkołę II Powiatowego Konkursu Piosenki w Języku Obcym. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu były piosenki filmowe. Prezentowali je uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z Chrzanowa, Libiąża , Babic, Jankowic, Żarek, Kwaczały i Zagórza. Mogliśmy usłyszeć między innymi piosenki z takich filmów jak: „Titanic”, „Pocahontas”, „Avatar”, „Hobbit” czy „Hercules”.
Wykonanie utworów oceniało jury w składzie:
- p. Irena Augustynek - muzyk
-p. Izabela Duda-Gędoś – anglistka
- p. Natalia Pikur – anglistka
-p. Roman Stroński - muzyk
Jury miało trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i wspaniale przenosili słuchaczy w świat filmowych historii. Po burzliwych obradach ogłoszono następujące wyniki:
Kategoria: Szkoły podstawowe
I miejsce - Alicja Mostowik - SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie
II miejsce - Martyna Gawin - SP nr 5 w Chrzanowie
III miejsce Maria Lelito, Helena Lasoń, Amelia Wierzba z SP w Żarkach
III miejsce Zuzanna Pasiecznik, Nikola Kasprzyk - SP w Zagórzu
Wyróżnienia:
- Zuzanna Zając z SP nr 10 w Chrzanowie
- Alicja Gwóźdź - SP w Jankowicach
Kategoria: Gimnazja
I miejsce - Julia Wójcik - PG w Jankowicach
II miejsce - Aleksandra Tarnawska - PG nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie
III miejsce - Milena Wojda - PG Zagórze
Wyróżnienie:
- Daria Nowak, Łucja Kostrzewa, Konrad Augustynek - PG nr 2 w Libiążu
Talent i zaangażowanie uczestników doceniło nie tylko jury, ale także licznie zgromadzona w sali publiczność, która gromkimi brawami nagradzała wszystkie występy.
Gratulujemy wszystkim występującym oraz nagrodzonym i dziękujemy za dostarczenie cudownych wrażeń i świetnej zabawy. Zapraszamy was za rok!
Dziękujemy Prezesowi Ochotniczej Straży w Zagórzu – panu Ryszardowi Wosikowi za udostępnienie sali w budynku straży.
Zdjęcia z wydarzenia są dostępne w naszej GALERII.
5 czerwca w ramach obchodów Dnia Patrona odbył się III Bieg Po Zdrowie. Popołudniu na terenie Klubu Sportowego "Zagórzanka" licznie przybyły rodziny naszych uczniów, aby w radosnej i miłej atmosperze spędzić zdrowo razem czas. Odbył się bieg maluchów (do kl. 3 szkoły podstawowej) i starszych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Na starcie stanęło ponad 200 osób. Po zakończonym biegu odbyło się losowanie nagród, w tym główniej nagrody, jaką był rower.
Dodatkowymi atrakcjami były: zabawa przy muzyce, dmuchany zamek, grill, słodki poczęstunek, malowanie twarzy.
Dziękujemy: za udział, sponsorom za nagrody, rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.
Zapraszamy za rok!
W GALERII można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.
Z okazji Dnia Dziecka odbyły się w naszej szkole konkursy w ramach zaplanowanych w tym roku szkolnym Dni Twórczości.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w 5 konkurencjach. Pierwsza wymagała wiedzy z różnych dziedzin, bowiem uczniowie mieli stwierdzić czy podane zdania są prawdziwe czy fałszywe. Później wykazywali się umiejętnościami i znajomością związków frazeologicznych, które musieli ułożyć z rozsypanki wyrazowej i przykleić na kartkach. Sprawność fizyczna bardzo się przydała w czasie 3 konkurencji - w takt muzyki grano w grę Twister. Kolejna konkurencja wymagała kreatywności i znajomości przedmiotów codziennego użytku, nie tylko tych obecnych, ale także tych z dawnych czasów, których nazwę, zastosowanie a także możliwe zastosowanie w przyszłości uczniowie mieli podać. Ostatnia konkurencja oparta była na zasadach teleturnieju "Familiada", gdzie brały udział 5-osobowe drużyny z każdej klasy.
Zabawa była przednia, bowiem konkurencje angażowały wszystkich uczniów. Każdy mógł wykazać się i razem z klasą dobrze się bawić, integrować oraz przyczynić się do sukcesu klasy. Wszyscy byli zadowoleni a wyniki podawane były na bieżąco i razem z innymi wynikami uzyskanymi przez klasy w czsie całego roku szkolnego zostaną podane wkrótce
W GALERII - trochę zdjęć z tego wydarzenia.