Witamy
w Szkole Podstawowej

Im. Ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

20150626 koniec 010W piątek 26 czerwca 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego na której zgromadziła się społeczność szkolna oraz rodzice i opiekunowie naszych uczniów. Pani Dyrektor podsumowała pracę szkoły, osiagnięcia, sukcesy. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice i opiekunowie uczniów, którzy ukończyli naukę w naszej szkole.

Nasza szkoła włączyła się w  kampanię organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną "Razem dla Nepalu". Zamiast kwiatów dla nauczycieli, uczniowie zebrane pieniądze przeznaczyli właśnie na ten cel. Uzbierano kwotę 878, 50 r.

Najlepszym absolwentem naszej szkoły w tym roku został Michał Szkółka. Uczennice klasy 2 gimnazjum: Aleksandra Bębenek, Weronika Wicher otrzymały stypendia motywacyjne. Gratulujemy.

Kilka zdjęć z uroczystości dostępnych jest w naszej galerii.

Serdecznie zapraszamy rodziców, uczniów, na uroczyste zakończenie roku szkolnego w piątek, 26 czerwca:

8.00 - akademia na sali gimnastycznej, następnie spotkanie z wychowawcami klas
9.45 (około) - Msza św. w kościele parafialnym

3 czerwca w ramach współpracy polsko - austriackiej w naszej szkole odbyła się rozmowa  wideo przez Skype'a   z grupą młodzieży ze szkoły w Pischelsdorfie. Przedstawiciele klasy 6a i 6b oraz uczniowie z ZS w Babicach rozmawiali  w języku angielskim ze swoimi kolegami z klasy 3c tamtejszej Mittelschule. Uczniowie opowiedzieli krótko o sobie oraz  wymieniali informacje na temat swoich szkół, ocen, spędzania czasu.  Austriacy poznali  parę polskich wyrazów, których nauczyli ich nasi uczniowie. Trwająca 45 minut rozmowa przebiegała w bardzo miłej atmosferze,  a zakończyła się życzeniami udanych wakacji. Mamy nadzieję, że to początek międzynarodowej przyjaźni. 

19 maja odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Obcym. Tematem przewodnim były barwne lata 80-te i to właśnie piosenki z tego okresu prezentowali uczestnicy.  W konkursie wzięli udział uczniowie szkól podstawowych i gimnazjów z Babic, Jankowic, Żarek, Chrzanowa, Libiąża i Zagórza. 20 piosenek w języku angielskim oceniało jury w składzie: Irena Augustynek, Joanna Błachuta, Roman Stroński, Stanisław Małocha.

Wokalne zmagania podziwiała także zgromadzona w sali publiczność, która brawami wspierała uczestników konkursu.  Po ponad dwugodzinnych występach  jury ogłosiło werdykt:

Kategoria: Szkoły Podstawowe:

I miejsce -  Milena Głownia – SP w Jankowicach
II miejsce -  Łukasz Skowroński SP nr 6 w Chrzanowie
III miejsce – Emilia Bury – SP w Zagórzu

Wyróżnienia: 
Aleksandra Sitarz, Julia Gładki – SP w Babicach, 
Alicja Kania, Maja Guzik, Adrian Chacuś , Paweł Szyjka ,Tomasz Garbat – SP nr 3 w Libiążu 
Emilia Bolek, Gabriela Dorman, Anna Gołyźniak – SP w Zagórzu

Kategoria: Gimnazja

Miejsce I  - Anna Marek – PG w Babicach
Miejsce II – Julia Szkółka, Julia Szumniak, Katarzyna Stasik, Klaudia Jarczyk – PG w Zagórzu
Miejsce III – Jalub Szczurek – PG nr 4 w Chrzanowie

Wyróżnienie:

Olimpia Jarska,
Julia Gałuszka, Marlena Urbanowicz, Kamila Sikora, Gabriela Tęczar – PG w Babicach

Nagroda specjalna jury dla zespołu z ZS w Zagórzu w składzie: Milena Wojda, Gabriela Strojek, Zuzanna Pasiecznik,  Kamila Gołyźniak,  Emilia Bury

Zwycięzcy otrzymali statuetki i dyplomy. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym konkursie i zapraszamy za rok. A jak barwnie i wesoło było na scenie i wśród publiczności możecie zobaczyć w naszej galerii.

Wakacje rozpoczęte. Zachęcamy do zapoznania się z poradami, jak spędzić bezpiecznie wolny czas. Trwa w Polsce akcja "Bezpieczne wakacje 2014". Porady dostępne są po kliknięciu w poniższy obrazek akcji:

bezpieczne-wakacje-2014

Wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych wakacji!

dsc01400Uczniowie naszej szkoły, biorący udział w projekcie "Kluczowe kompetencje to podstawa" prezentowali wyniki całorocznej pracy podczas "Festiwalu nauki", który odbył się 2 czerwca w Zespole Szkół w Zagórzu.

Gratulujemy wszystkim, gdyż każda grupa została doceniona przez jury, które przyznawało miejsca II i III. Gratulujemy grupie tanecznej oraz uczennicom kółka dziennikarskiego zajęcia I miejsca i nagrody - wycieczki do Warszawy.

W GALERII prezentujemy kilka zdjęć z Festiwalu.

20150531 bieg 012 popielnicka dsc01332Z okazji Dnia Patrona naszej szkoły 31 maja 2015 r. zorganizowalismy II Bieg po zdrowie im. ks. Chojnackiego.

Ks. A. Chojnacki był nie tylko patriotą , dla którego zawsze ojczyzna była bliska sercu, ale też był propagatorem zdrowego stylu życia i stąd właśnie wziął się pomysł by w sposób aktywny obchodzić Dzień Patrona.

Do biegu zgłosiło się 110 ochotników w tym dzieci młodsze, starsze i dorośli. Wszyscy ,którym udało się przebiec wyznaczoną na traktach Bukowicy trasę brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. A były to: nagroda główna - rower, i deskorolki i hulajnogi. Nagrody ufundowali: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babicach, Rada Sołecka i firma ,,Gut”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie naszej imprezy.

Dziękujemy również za pomoc w jej organizacji Klubowi sportowemu ,,Zagórzanka” i OSP w Zagórzu.

Ważnym elementem biegu jest fakt, że integruje nie tylko nasza szkolną społecznośc; uczniów nauczycieli i rodziców, ale również nasze lokalne środowisko, bo bieg gromadzi również mieszkanców Zagórza.

wp 20150529 012W ostatnim tygodniu maja w naszej szkole w ramach projektu ,,EuroWeek” gościły wolontariuszki z Manili - z Filipin i z Bukaresztu - z Rumunii, które prowadziły dla nas warsztaty języka angielskiego i które były współrealizatorkami „tygodnia w języku angielskim”.

Wizyta Cristiny i YuWili rozpoczęła się wycieczką do Ogrodzieńca z klasami: V, VIA i VIB.

Czytaj więcej...

20150528 piosenka nowotny 003 100 394728.05.2015 odbył się organizowany przez naszą szkołę I Powiatowy Konkurs Piosenki w  Języku Obcym. W sali strażnicy OSP w Zagórzu pojawili się miłośnicy muzyki z Chrzanowa, Libiąża, Trzebini, Żarek, Kwaczały, Mętkowa, Babic, Jankowic, Rozkochowa i oczywiście Zagórza. Przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów śpiewali piosenki z repertuaru zespołu Abba w języku angielskim i niemieckim. Na scenie było kolorowo, wesoło ale również lirycznie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy w ostatnią niedzielę maja na "II Bieg Po Zdrowie".

plakat biegi 2015

Do pobrania zgoda rodziców, opiekunów na udział dziecka w biegu. Prosimy o wypełnienie i przyniesienie w dniu biegu.

Zgoda - klinij TUTAJ.