SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. KS. ADOLFA CHOJNACKIEGO W ZAGÓRZU

2021 logo 1680856572 50pr

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Ks. Adolfa Chojnackiego w Zagórzu.


Zdjęcie powitalne - wejście główne do budynku szkoły w Zagórzu.

 


wspieramy malopolskie talenty wspieramy malopolskie talenty plakat
malopolskie talenty koloref kolor 72dpi

2023 konkurs kaligrafii

2 czerwca 2023 r. w murach naszej szkoły odbył się II Powiatowy Konkurs Kaligrafii. Uczestników serdecznie powitała pani Dyrektor Magdalena Woźniak, która życzyła wszystkim jak najlepszych wyników. W konkursie wzięło 42 uczestników z 11 szkół powiatu chrzanowskiego. Uczniowie w dwóch kategoriach walczyli o tytuł Małego Mistrza Kaligrafii 2023 oraz Mistrza Kaligrafii 2023.

W tym dniu uczniowie zmierzyli się z tematyką „kosmiczną”, gdyż w tym roku przypada 550 rocznica urodzin wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Emocje dały się we znaki uczestnikom konkursu. Walka była zacięta, a poziom bardzo wyrównany.

Jury w składzie: Krystyna Doległo, Barbara Frączek, Helena Domin, Małgorzata Ptasińska przyznało: w kategorii klas pierwszych tytuł Małego Mistrza i nagrodę główną „Pióro z monogramem”, o które walczyło 20 uczniów.

I miejsce i tytuł Małego Mistrza Kaligrafii zdobyła Karolina Ziajka SP Zagorze
II miejsce – Bianka Bolek SP Żarki
III miejsce – Julia Rejdych SP Myślachowice
Wyróżnienie – Hanna Bębenek SP Jankowice
Wyróżnienie – Emilia Kwiatkowska SP Babice

W kategorii klas II- III o „Pióro z monogramem” i tytuł Mistrza Kaligrafii walczyło 22 uczniów.

I miejsce i tytuł Mistrza Kaligrafii zdobyła Urszula Mrozowska SP Myślachowice
II miejsce - Natalia Lema SP Płaza
III miejsce l – Lena Żuradzka SP Dulowa
Wyróżnienie - Martyna Chylaszek SP Żarki
Wyróżnienie - Julia Jastrzębska SP Zagórze
Wyróżnienie Amelia Rzepka SP Zagórze

Nagrody wręczał Wójt Gminy Babice pan Radosław Warzecha, który pogratulował wygranym i wyraził dla nich uznanie. Dziękujemy także za przybycie pani Lucynie Sibie – dyrektor GZOSiP w Babicach.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek w postaci kubeczka i breloczka. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów i za przybycie.

Nagrody, które otrzymali uczestnicy ufundowali: firma „Marma Polskie Folie”, Hurtownia Kosmetyków „Grafit”, MDK Studio D. Kszczanowicz oraz niezawodna Rada Rodziców naszej szkoły. Słodki poczęstunek przygotowała pani Anna Romanowska – Cukiernia Małecki. Nad wszystkim czuwała pani Monika Grzywnowicz, która serdecznie dziękuje fundatorom nagród i wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten konkurs się odbył. Zapraszamy za rok.